Ana Sayfa Çözümler Neden Netsmart? Kariyer Keşif Kurumsal Materyal İletişim

Netsmart Bilişim Sistemleri A.Ş.

Esentepe Mh. Ecza Sk. No: 6 K: 1, 34394,
Şişli-İstanbul, Türkiye

+90212-274-31-61

[email protected]

Veri Güvenliği

Günümüzde, kuruluşların hızla artan veri boyutları ve bu verinin giderek daha değerli hale gelmesi, veri güvenliğini  öncelik haline getiriyor. Verinin sınıflandırılması ve dağıtılması süreçleri, sızıntıları engellemek için verinin oluştuğu andan itibaren son derece kritik bir öneme sahiptir. Değerli bir varlık olan veriyi güvenli bir şekilde korumak için, sektör lideri üreticilerle iş birliği yaparak sistem mimarinizde yer alan tüm bileşenleri kapsayan geniş bir çözüm portföyü sunuyoruz. Veritabanları, dosya sunucuları, uygulamalar ve son kullanıcılar arasında veri güvenliğini sağlama sürecinde, size güvenilir ve profesyonel destek sağlamak için buradayız.

Tecrübe ve deneyimi ile fark yaratan veri güvenliği ekibimizle, ihtiyaçlarınızı titizlikle analiz ediyor ve en etkili çözümleri sunuyoruz

Veriye olan yaklaşım tarzı, kuruluşlar açısından büyük bir öneme sahiptir ve ciddiye alınmalıdır. Veriyi oluşturan kişinin rol ve yetkilerinden, ilgili verinin içeriğine, verinin saklanmasına veya imha edilmesine kadar tüm süreçlerde kuruluşların yasal ve regülatif sorumlulukları bulunuyor. Gerek bu sorumluluklar gerekse kuruluşun hassasiyetleri, farklı veri koruma tedbirleri alınmasını gerektiriyor. Bu verilerin farklı yöntemlerle korunmaması durumunda zafiyetler, kuruluşlar için önemli maddi zararlara ve itibar kaybına yol açabiliyor. Veri hak erişimi/yönetimi, veri keşfi ve şifreleme, verilerin karantina lokasyonuna taşınması gibi önlemlerle ilgili sunduğumuz katma değerli mimari, organizasyonunuzdaki öngörülemeyen riskleri azaltmanıza ve tehditleri ortadan kaldırmanıza yardımcı oluyor. Güvenliğiniz bizim önceliğimizdir; veri güvenliğinizi sağlamak için buradayız.

Regülatif uyumluluk süreçlerinin kolaylaştırılması

Veri güvenliği konusunu karmaşık bir problem olmaktan çıkarıp, KVKK, GDPR, PCI-DSS,PCI-HSM ISO 27001, SOX, COBIT gibi yasal ve regülatif zorunluluklar ile ilgili gereken aksiyonları alıyoruz. Uçtan uca keşif, maskeleme gibi projelerde kuruluşlara danışmanlık hizmetleri veriyor, köklü tecrübemiz ile veri güvenliğinde fark yaratıyoruz.

Yüksek güvenlikli anahtar koruması

Netsmart veri güvenliği ekibi olarak, kuruluşunuzun en değerli kriptografik objelerini barındırabileceğiniz son teknolojiye sahip, FIPS ve Common Criteria sertifikalı HSM (Hardware Security Module) donanımsal ekipmanları sunuyoruz. Bu ekipmanların kurulumu, yönetimi ve desteği için sertifikalı uzman mühendislerimizle hizmet veriyoruz.

Anahtar ve sertifika yaşam döngüsü yönetimi

Veri güvenliği, veriyi şifreleyen anahtarı korumanın ve yaşam döngüsünü yönetmenin bir parçasıdır. Bu nedenle anahtar yönetimi, sertifika yönetimi ve PKI gibi konular, veri güvenliğinin merkezindedir. Zengin veri güvenliği portföyümüzle çeşitli ürün grupları ve altyapılar kullanarak, dijital dönüşüm süreçlerinize katkı sağlıyoruz.

Operasyonların değil, veri kayıplarının durdurulması

Türkiye’nin ilk DLP projesini yaptığımız günden bugüne, farklı sektörlerdeki birçok kuruma verdiğimiz danışmanlıklar sonucunda kazandığımız deneyimlerimizi, veri sınıflandırma ve veri kaybı önleme (DLP) projelerinde başarıyla kullanıyoruz. Sektörel gereksinim ve regülasyonlara uyum ihtiyaçlarınızı yıllara dayanan bu bilgi birikimimizle birleştiriyor, doğru tasarlanmış ve işleyen DLP projelerini hayata geçiriyoruz.

Keşif

Kurumsal sosyal medya hesaplarının yönetimi

Kurumsal sosyal medya hesaplarının yönetimi

Analiz

Bu durumdan yararlanmak isteyen firmalar internetteki görünürlüklerini arttırarak, itibar ve marka gücünü yükseltme şansı yakalıyor. Dolayısıyla, sosyal medya hesapları sayesinde markalarını öne çıkarabilen kurumlar, aynı zamanda müşterileriyle etkileşim halinde bulunup, anlık nitel ve nicel veri analizi yapabilirler. Bu nedenle, günümüzde birçok şirket sosyal medya hesaplarını pazarlama aracı olarak kullanmaktadır. Pekii firmalara hızlı ve etkili iletişim […]

Daha fazla
HTML5 Nedir? CyberArk HTML5 GW ile Hedef Sunucuya Bağlanma

HTML5 Nedir? CyberArk HTML5 GW ile Hedef Sunucuya Bağlanma

Analiz

Asıl konumuza giriş yapmadan önce HTML5 teknolojisine ufak bir girizgah yapalım.

Daha fazla
Tüm yazılar

Uzmanına Danışın

Dijital geleceğinizi Netsmart’ın 25+ yıl sektör tecrübesi ile güvence altına alın!

Güvenlik stratejinizi geliştirmek ve dayanıklı bir dijital varlık sağlamak için hemen bizimle iletişime geçin.    Diğer Çözümler

    Diğer çözümlerimizi inceleyebilirsiniz