Ana Sayfa Çözümler Neden Netsmart? Kariyer Keşif Kurumsal Materyal İletişim

Netsmart Bilişim Sistemleri A.Ş.

Esentepe Mh. Ecza Sk. No: 6 K: 1, 34394,
Şişli-İstanbul, Türkiye

+90212-274-31-61

[email protected]

Altyapı Güvenliği

Kurumlar için dijitalleşme süreci tüm hızıyla devam ederken, kullandığımız platformların sayısı ve çeşitliliğindeki artışın yanı sıra, çalışanlarımız ve tedarikçilerimizin çalışma düzenlerindeki değişimler, atak yüzeyinin artmasına sebep oluyor. Konteyner altyapılar ve dockerized işletim sistemleri, buluta taşınan ya da dış dünyaya erişime açılan hassas üretim uygulamaları, yazılım geliştirme süreçlerindeki hız gereksinimleri ve güvenlik kontrollerindeki zorluklar ile artan dış entegrasyon ihtiyaçları; bilinen iç ve dış tehditlerin yanı sıra, artan ve dağıtık hale gelen çalışan ve tedarikçi erişimlerindeki risklerle birleştiği zaman, kurumlara her zamankinde daha fazla tehdit oluşturmakta. Bu sebeple kurumların sistemlerine erişimleri kontrol altına alması, zafiyet ve risklerini yönetmesi, gölge BT’leri (Shadow IT) tespit edebilmesi, güvenli kod geliştirme süreçleri oluşturması ve tehdit kontrol süreçlerinin devamlılığını sağlaması, her zamankinden daha büyük bir önem taşıyor. Netsmart çözüm yelpazesiyle altyapınızın güvenliğini üst seviyeye çıkarabilmeniz için en doğru çözümlerin başarıyla konumlandırılması ve uygulanmasını sağlıyor.

Breach & Attack Simulation (BAS)

Saldırı ve Atak Simülasyon çözümleri, organizasyonlara gerçek zamanlı siber tehdit senaryolarını kendi ortamlarında simüle etme, ağ, web, e-posta, uç nokta, DLP vb. farklı güvenlik kontrollerini ve bu kontrollerin kurallarını doğrulama ve iyileştirme yeteneği sunması gibi özellikleri açısından oldukça önemlidir. Siber güvenlik ekiplerine, güvenlik stratejilerini optimize etmeleri ve gerçek tehditlere karşı hazırlıklı olmaları konusunda kapsamlı destek sağlar. Bu sayede kuruluşlar siber tehditlere karşı daha etkili bir savunma mekanizması oluşturabilir ve güvenlik kontrollerini sürekli olarak doğrulayarak güvenli bir altyapı sağlayabilirler. Kuruluşların kullandıkları SIEM, Log Yönetimi, EDR/XDR gibi sistemlerde, yapılan saldırıların tespit durumu ile ilgili çıktıları sağlaması, mevcut teknolojilerin doğru yapılandırılıp yapılandırılmadığını analiz etme ve iyileştirme gibi faydalar da ilgili çözümlerin başlıca özelliklerindendir. Saldırı ve Atak Simlasyon çözümleri, kurumların ağlarındaki olası saldırı yollarını, taktik ve tehditleri gerçek zamanlı olarak simüle ederek, savunma stratejilerini optimize etmelerine yardımcı olur. Alınan güvenlik operasyon hizmetlerinin kalitesini ölçme ve eksik tespit kurallarını analiz edebilmeye yönelik çıktılar sağlar. Çözümler, Bulut ortamlarında yapılan yanlış ve eksik konfigürasyonlarla birlikte tehditleri de analiz ederek, hibrit ortamlarda bulunan güvenlik kontrollerini doğrulamaya da imkan sağlar.

Picus Partner

Günümüz tehditlerinin farkındayız ve uzun yıllara dayanan deneyim ve sahip olduğumuz uzman mühendis kadromuz sayesinde kurum altyapınızı güvenli dizayn edebilmeniz için doğru ve yenilikçi çözümler sunuyoruz

Kurumsal uygulamalarınız ve/veya verileriniz her nerede olursa olsun, onun nasıl korunacağına biliyor ve size en doğru çözümü sunuyoruz. Dijitalleşmenin getirdiği hız ve esneklik ancak beraberinde gelen risklerin doğru yönetilmesi ile avantaja dönüşebilir. Altyapınızdaki tehdit ve zafiyetlerin tespit edilip kapatılması, sürekli izlenmesi, sistemlerin sıkılaştırılması, erişim ve kimlik doğrulama süreçlerinizin güvenli hale getirilmesi, yapay zeka ile tehdit görünürlüğünün artırılması, ABAP ve API kodları da dahil olmak üzere kurum içi geliştirilen yazılımların güvenliği gibi daha birçok konuda sizlere verdiğimiz danışmanlık sayesinde güvenlik risklerinizi minimize edip sadece ana işinize odaklanabilirsiniz.

Kimlik ve erişim yönetimi

Kurumların sahip olduğu yüzlerce/binlerce kritik sisteme ait erişimlerin kontrol altına alınması, kullanıcı şifrelerinin yönetilmesi ve yetkilerinin gözden geçirilmesi ile riskli erişimlerin tespit edilip anında cevap verilmesi, birçok güvenlik otoritesi tarafından en önemli başlıklardan birisi olarak gösteriliyor. Bunun yanında tüm ortamlarınız için kimlik doğrulama esnasında biyometrik, push, QR gibi ek doğrulama methodlarının kullanılması güvenlik seviyenizi mutlak suretle artıracaktır. Netsmart olarak müşterilerimize yetkili kullanıcı yönetimi, üçüncü partilerin erişim yönetimi, oturum yönetimi, SSO (Single Sign On), MFA (çoklu kimlik doğrulama), şifresiz kimlik doğrulama (Passwordless Authentication), risk bazlı kimlik doğrulama konularında en doğru çözümleri sunuyoruz.

Zafiyetlerin yönetimi

Envanterinizde bulunan tüm üç noktalar, bulut ortamlar, veritabanları, donanım ve uygulamalar üzerinde var olan zafiyetlerin, akıllı risk hesaplama methodlarını ve kurum değişkenlerini baz alarak önceliklendirilmesi ve yönetilmesi sağlayan bir zafiyet yönetimi süreci oluşturmanızı sağlıyoruz. Kurguladığımız bu süreçle birlikte tespit edilen zafiyetler için otomatik aksiyonlar alabilecek entegrasyonları gerek yerel/bulut IT sistemleri gerekse de OT ortamları için gerçekleştirerek risklerinizi optimum sürede ortadan kaldırmanıza yardımcı oluyoruz.

DevOps, Konteyner ve API Güvenliği

Son dönemlerde hızla gelişen devops süreçleri, konteyner mimarilere geçişlerin artması, güvenli kodlama yöntemlerinin yeterince uygulanmaması, API kullanımının bir hayli artması gibi birçok gelişme güvenlik uzmanlarının yeni önlemler almasını zorunlu kılıyor. Fakat geleneksel güvenlik ürünleri ile ancak geçici çözümler sağlanabiliyor. Netsmart’ın desteğini verdiği yeni nesil çözümler ile konteyner imajlarının güvenliğini sağlayabiliyor, secret’leri yönetebiliyor, geliştirdiğiniz API kodlarının güvenliğini otoriteler tarafından belirlenen güvenlik standartlarına uygun hale getirebiliyorsunuz.

Güvenlik sıkılaştırması

Altyapınızda bulunan sistemleri korumak için konumlandırdığınız uç nokta, sunucu, mail, uygulama, ağ vb. güvenlik yazılımları ve donanımlarının en güncel tehditlere karşı sizi ne kadar koruyabildiğinin simülasyonunu yapıyor ve olgunluk durumunuzu size raporluyoruz. Bunun yanı sıra aktif dizin üzerinde zafiyete sebep olan konfigürasyonlarınızı da inceliyoruz. Bu yapmış olduğumuz çalışma neticisinde güvenlik sistemlerinizin politika ve imzalarını sıkılaştırıyor ve tehditlere karşı daha dayanıklı bir hale gelmenizi sağlıyoruz.

Keşif

Kurumsal sosyal medya hesaplarının yönetimi

Kurumsal sosyal medya hesaplarının yönetimi

Analiz

Bu durumdan yararlanmak isteyen firmalar internetteki görünürlüklerini arttırarak, itibar ve marka gücünü yükseltme şansı yakalıyor. Dolayısıyla, sosyal medya hesapları sayesinde markalarını öne çıkarabilen kurumlar, aynı zamanda müşterileriyle etkileşim halinde bulunup, anlık nitel ve nicel veri analizi yapabilirler. Bu nedenle, günümüzde birçok şirket sosyal medya hesaplarını pazarlama aracı olarak kullanmaktadır. Pekii firmalara hızlı ve etkili iletişim […]

Daha fazla
HTML5 Nedir? CyberArk HTML5 GW ile Hedef Sunucuya Bağlanma

HTML5 Nedir? CyberArk HTML5 GW ile Hedef Sunucuya Bağlanma

Analiz

Asıl konumuza giriş yapmadan önce HTML5 teknolojisine ufak bir girizgah yapalım.

Daha fazla
Tüm yazılar

Uzmanına Danışın

Dijital geleceğinizi Netsmart’ın +25 yıl sektör tecrübesi ile güvence altına alın!

Siber güvenlik stratejinizi geliştirmek ve dayanıklı bir dijital varlık sağlamak için hemen bizimle iletişime geçin.    Diğer Çözümler

    Diğer çözümlerimizi inceleyebilirsiniz