Ana Sayfa Çözümler Neden Netsmart? Kariyer Keşif Kurumsal Materyal İletişim

Netsmart Bilişim Sistemleri A.Ş.

Esentepe Mh. Ecza Sk. No: 6 K: 1, 34394,
Şişli-İstanbul, Türkiye

+90212-274-31-61

[email protected]

Siber Güvenlik

Kurumsal siber güvenlik, dijitalleşmenin hızla ilerlediği günümüzde tüm kurumlar için kritik önem taşımaktadır. Kurumlar, iç ve dış tehditlere karşı kendilerini korumak için doğru çözümleri konumlandırmalı ve işletmelidir. Bu süreçte doğru teknolojik araçların seçimi ve uygulanması, kurumların güvenliğinin temelini oluşturur. Kurumların siber güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için sadece mevcut tehditlere karşı önlem almalarını değil, aynı zamanda gelecekteki olası tehditlere karşı da dayanıklı olmalarını hedefliyoruz. Bu nedenle yapay zekâ ve makine öğrenimi gibi çağdaş teknolojileri de kullanan, siber güvenlik dünyasının lider markalarıyla iş birliği yapıyoruz. Yaklaşımımız sayesinde kurumların tehditlere karşı önceden önlem almalarına, yeni tehditlere/anlık saldırılara hızlı ve etkili şekilde yanıt vermelerine, sürekli gelişen ve güçlenen bir siber güvenlik sistemi oluşturmalarına yardımcı oluyoruz. Bu yaklaşımımızı sektördeki 25 yılı aşkın deneyimimiz, en güncel teknolojiler ve alanında tecrübeli mühendis kadromuz ile her geçen gün geliştiriyoruz.

Breach & Attack Simulation (BAS)

Saldırı ve Atak Simülasyon çözümleri, organizasyonlara gerçek zamanlı siber tehdit senaryolarını kendi ortamlarında simüle etme, ağ, web, e-posta, uç nokta, DLP vb. farklı güvenlik kontrollerini ve bu kontrollerin kurallarını doğrulama ve iyileştirme yeteneği sunması gibi özellikleri açısından oldukça önemlidir. Siber güvenlik ekiplerine, güvenlik stratejilerini optimize etmeleri ve gerçek tehditlere karşı hazırlıklı olmaları konusunda kapsamlı destek sağlar. Bu sayede kuruluşlar siber tehditlere karşı daha etkili bir savunma mekanizması oluşturabilir ve güvenlik kontrollerini sürekli olarak doğrulayarak güvenli bir altyapı sağlayabilirler. Kuruluşların kullandıkları SIEM, Log Yönetimi, EDR/XDR gibi sistemlerde, yapılan saldırıların tespit durumu ile ilgili çıktıları sağlaması, mevcut teknolojilerin doğru yapılandırılıp yapılandırılmadığını analiz etme ve iyileştirme gibi faydalar da ilgili çözümlerin başlıca özelliklerindendir. Saldırı ve Atak Simlasyon çözümleri, kurumların ağlarındaki olası saldırı yollarını, taktik ve tehditleri gerçek zamanlı olarak simüle ederek, savunma stratejilerini optimize etmelerine yardımcı olur. Alınan güvenlik operasyon hizmetlerinin kalitesini ölçme ve eksik tespit kurallarını analiz edebilmeye yönelik çıktılar sağlar. Çözümler, Bulut ortamlarında yapılan yanlış ve eksik konfigürasyonlarla birlikte tehditleri de analiz ederek, hibrit ortamlarda bulunan güvenlik kontrollerini doğrulamaya da imkan sağlar.

Picus Partner

Uzun yıllara dayanan deneyimimiz ve uzman mühendis kadromuz ile siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarınızı dikkatle ele alıyor, analiz ediyor ve çözümler sunuyoruz

Siber güvenlik sağlamaya hizmet eden çözümlerin, doğru konumlandırılması ve maksimum verim sağlanması için; öncelikle ihtiyaçların net olarak ortaya konması ve doğru stratejiler geliştirilmesi gerekmektedir. Gerek bilinen, gerek sistemlerde gizlenen potansiyel tehlikelere karşı sürdürülebilir, geliştirilebilir ve genişletilebilir siber güvenlik çözümleri sağlayarak güçlü bir siber güvenlik altyapısı oluşturmanıza yardımcı oluyoruz.

Artırılmış dijital dayanıklılık

Günümüzde sürekli evrilen siber tehditler, değişen ve çeşitlenen risk faktörleriyle etki seviyelerini artırırken, siber güvenliğin temelini oluşturan tehdit tespiti, analizi ve etkili aksiyon alma daha fazla önem kazandı. Bu kapsamda sürekli değişen tehditleri algılayan, izleyen ve durduran teknolojilerle desteklenen güçlü bir güvenlik altyapısına sahip olmanıza yardımcı oluyoruz. Her kurumun kendine özgü ihtiyaçlarını önceliklendirerek, bu ihtiyaçlara özel çözümler tasarlıyor ve geliştiriyoruz; böylece siber güvenlik altyapınızı geliştirerek ihtiyaçlarınızla uyumlu hale getiriyoruz.

İhtiyaçlara yanıt veren çözümler

Güvende olmak, inşa edilen mimari özelinde dinamik ve güncel olmayı gerektiriyor. Güçlü siber güvenliğin temeli ise sürdürülebilir, geliştirilebilir ve özelleştirilebilir sistemleri beslemek ve takip etmekten geçiyor. Siber güvenlik zincirindeki tüm teknolojilerin yaşayan sistemler olduğunu biliyor ve geliştirilmesi, ihtiyaçlara paralel biçimde sürekli güncel kalması konusunda aksiyon alıyoruz. Destek verilen sistemleri üstlendikleri göreve uygun biçimde yanıt verecek hale getiriyoruz.

Entegre güç, bütünleşik güvenlik

Siber güvenlik bünyesinde tek bir çözüm ya da teknolojiyi adresleyen bir yapıdan söz etmek elbetteki mümkün değil. Çeşitli sistemleri bir araya getirerek, bu sistemlerin birbiriyle etkileşim içinde olmasını ve bütünleşik bir güvenlik hizmeti sunmasını sağlamak için gerekli entegrasyonları uyguluyoruz. Bu süreçte, makine öğrenimi ve yapay zeka teknolojilerini kullanan, sadece log toplamakla kalmayıp her türlü makine verisini işleyebilen veri platformlarını, siber tehdit istihbaratı (CTI), güvenlik olayları ve olay yönetimi (SIEM) çözümleri, kullanıcı ve uçnokta davranışı analizi (UEBA), SOAR, EDR, ve dijital adli bilişim çözümlerini entegre ederek daha güçlü ve donanımlı altyapılar inşa ediyoruz.

Doğru seçimlerle güçlü ve sağlam siber güvenlik

Siber güvenlik stratejilerinizi başarı ile hayata geçirmeniz için doğru ürün ve çözümler seçmeye büyük önem veriyoruz. Güncel tehditleri ve kuruluşunuzun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak uygun ürün ve çözümler sayesinde siber dayanıklılığı yüksek, doğru ve sağlıklı işleyen dijital güvenlik sistemlerine sahip olmanıza yardımcı oluyoruz.

Keşif

Kriptografi üzerine gelişmeler

Kriptografi üzerine gelişmeler

Kriptografi

Günümüzde, yaygın olarak SSL trafiğinde kullanılan RSA Algoritması internete erişimi olan herkesin yıllardır hassas verilerini korumakta. Peki nedir bu RSA algoritması ve neden son yıllarda sürekli gündemde?

Daha fazla
Kimlik hırsızlığına karşı CyberArk EPM ile korunma yöntemleri

Kimlik hırsızlığına karşı CyberArk EPM ile korunma yöntemleri

Analiz

Kimlik hırsızlığının anlaşılabilmesi için ilk olarak identity ve credential kavramlarının farklılığı anlaşılmalıdır. Türkçe karşılığında identity, kimlik ve credentials, kimlik bilgisi olarak adlandırılmaktadır.

Daha fazla
Tüm yazılar

Uzmanına Danışın

Dijital geleceğinizi Netsmart’ın 25+ yıl sektör tecrübesi ile güvence altına alın!

Güvenlik stratejinizi geliştirmek ve dayanıklı bir dijital varlık sağlamak için hemen bizimle iletişime geçin.    Diğer Çözümler

    Diğer çözümlerimizi inceleyebilirsiniz