Sıfır Güven Mimarisi (Zero Trust Architecture) hızla gelişip olgunlaşırken, ZTA kavramı farklı durumlar için farklı boyutlarda açıklanmaktadır. Ancak ZTA yaklaşımının temelinde;

  • Ağda her zaman harici ve dahili tehditler mevcuttur.
  • Ağ yerelliği, bir ağda güvene karar vermek için yeterli değildir.
  • Her cihaz, kullanıcı ve ağ akışı doğrulanmalı ve yetkilendirilmelidir.
  • Politikalar dinamik olmalı ve olabildiğince çok veri kaynağından hesaplanmalıdır.

SIFIR GÜVEN GÜVENLİ ERİŞİMLE BAŞLAR

Nereden erişirse erişsin kurumsal ağdaki, hiçbir kişi / cihaz / uygulamaya varsayılan olarak güvenilmemelidir. Güvenin temeli, doğru kimlik doğrulama ve yetkilendirme kullanılarak yeniden düzenlenmiş erişim kontrolüne dayanmalıdır. Sıfır Güven Mimarisi, geleneksel erişim kontrol mekanizmasını paradigmatik olarak değiştirmiştir ve özü, kimliğe dayalı uyarlanabilir güvenilir erişim kontrolüdür. Bu gerek kullanıcıların gerekse uygulama ve servislerin birbirleri arasındaki ilişki ve iletişimlerini düzenlemekle olur.

Önde gelen Sıfır Güven Ağ Erişimi ( ZTNA:Zero Trust Network Access) çözümü Appgate SDP ile her kullanıcı için herhangi bir cihazdaki erişim kontrollerini basitleştirin ve güçlendirin.

VARLIKLARINIZI NEREDE BULUNURLARSA BULUNSUNLAR GÖRÜNTÜLEYIN VE KORUYUN.

Guardicore Centra ™ Güvenlik Platformu, veri merkezi ve/veya bulut ortamlarındaki etkinliği görselleştirmenin, hassas ve micro düzeyde segmentasyon politikaları uygulamanın, dış tehditlere karşı korumanın ve olası ihlalleri hızla tespit etmenin en basit ve en sezgisel yoludur.