Şifreleme ile veriler başka bir forma veya koda çevrilir. Böylece, yalnızca gizli anahtara (şifre çözme anahtarı) erişimi olan kişiler gerçek veriyi okuyabilir. Şu anda şifreleme, kuruluşlar tarafından kullanılan en popüler ve etkili veri güvenliği yöntemlerinden biridir. Asimetrik ve simetrik olmak üzere iki ana veri şifreleme türü vardır. 

pastedGraphic.png        

Dosya, Veri Tabanı Şifreleme

Thales’in Vormetric Data Security Platform’u, işletmelerin uyumluluk gereksinimlerini, veri gizliliği talimatlarını ve veri tabanlarında depolanan hassas verilerin korunmasına yönelik en iyi uygulamaları karşılamalarını sağlar. Çözümler, veri merkezi ve bulut ortamlarını kapsar ve sıfır kesintili devreye alma, uygulama düzeyi alan veya sütun şifrelemesi, tokenizasyon ve mevcut veritabanları için TDE ana şifreleme anahtarlarının güvenli yönetimini içerir.

Anahtar Yönetimi

İş uygulamalarında her geçen gün artan sayıda şifreleme anahtarının yönetimi, gittikçe zorlaşırken, manuel ve merkezi olmayan süreçler maliyetli ve hataya açıktır.  Sunduğumuz anahtar yönetimi çözümleri, kurumların üçüncü parti cihazlar, harici ortamlar ve yerel veritabanı şifrelemesi gibi bulut bilişim de dahil olmak üzere tüm kriptografik operasyonlar için kullandıkları şifreleme anahtarlarını merkezi olarak yönetmesini ve kontrol etmesini basit, verimli ve düşük maliyetli şekilde sağlar.