DLP

Veri kaybını önleme (DLP) yazılımı ve araçları, uç nokta etkinliklerini izler ve kontrol eder. Şirket ağlarındaki veri akışlarını filtreler ve duran, hareket eden ve kullanımda verileri olan korumak için buluttaki verileri izler. DLP ayrıca (KVKK, PCI vb.) uyumluluk ve denetim gerekliliklerini yerine getirmek ve anormallik alanlarını belirlemek için raporlama sağlar. Gartner Magic Quadranta 9. Kez lider olan Forcepoint bu konudaki çözüm ortağımızdır.

Veri Sınıflandırma

İşletmeler her zamankinden daha fazla veri üretiyor ve topluyorlar. Bu veriler kullanıcı bilgisayarları, ağlar, mobil cihazlar ve bulut içerisinde depolanıyor veya bu ortamlar arasında akıyor. Buna ek olarak, yeni güvenlik düzenlemeleri, işlenen verilerin tanımlanması ve güvenliği konusuna gittikçe hassaslaşıyor. Hem yasal düzenlemelere uyum hem de verilerin korunması için Boldon James ve Titus ile iş birliği yapıyoruz.

     pastedGraphic_1.png 

Hassas Veri Keşfi

Yapılandırılmamış verileri korumak, en büyük organizasyonel zorluklardan biridir. Herkes bir e-posta gönderebilir, bir belge oluşturabilir veya bir dosya yükleyebilir. Kurumsal ağınızda ve bulutta veri sınıflandırma veri güvenliğinin temelidir. Bunu nasıl yapacağınızı bilmezseniz verilerinizi koruyamazsınız. Bu konuda Titus ve Ground Labs ile iş birliği yapıyoruz.

pastedGraphic.pngpastedGraphic_1.png