Kimlik Doğrulama

Kurumlar artık kaçınılmaz olarak çalışanlar, müşteriler ve iş ortaklarından oluşan ekosistemde çalışmak durumundadır.  Bu nedenle doğru kişinin doğru bilgiye erişmesini sağlamak en önemli konu haline gelmektedir. Bunun yanı sıra regülasyonlar da Kimlik ve Erişim Yönetimi ihtiyacını etkilemektedir. Bu konuda OneSpan (Vasco), Thales (Gemalto) ve Nexus ile iş birliği yapıyoruz.

pastedGraphic_2.png

Parola ve Oturum Yönetimi

Kimlik ve Erişim Yönetimi ihtiyacının hiç kuşkusuz en önemli noktası ayrıcalıklı hesapların yönetilmesi ve bu hesaplar ile yapılan işlemlerin kayıt altına alınmasıdır. Gelişen teknolojiyle birlikte bu hesaplar artık yerel ağımızın ötesine geçmiş ve bulutta da yerini almıştır. Bu nedenle gerek yerel ağınızda gerekse bulutta bulunan ayrıcalıklı hesapları tek bir noktadan ve otomatik olarak yönetebilmeniz için CyberArk ile çözümler üretiyoruz

pastedGraphic.png

İkili Kimlik Doğrulama

İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA), bir kullanıcının kimliğini doğrulamak için iki ayrı kanıt parçası sunması gereken bir kimlik kontrolü yöntemidir. Oturum açmak  için kullanıldığında,  yetkisiz kişilerin cihazlara ve dijital hizmetlere erişmesini, yalnızca bir faktörün, tipik olarak bir parolanın kullanılmasından daha zorlaştırır. Bu konuda OneSpan (Vasco), Thales (Gemalto) ve Nexus ile işbirliği yapıyoruz.

pastedGraphic_2.png

PKI Yönetimi

PKI, kimlik doğrulama, dijital imzalar ve şifreleme için güvenlik çözümleri uygulamak konusunda en uygun maliyetli ve güvenli yol olduğunu kanıtlamıştır. Tüm PKI çözümlerinin merkezinde, dijital kimliklerin güvenilirliğini sağlayan, sertifikaları veren ve yöneten bir CA yazılımı vardır. Dijital kimlikler PKI kartlarında veya cep telefonlarında veya PC’lerde sanal akıllı kartlar gibi diğer kimlik doğrulayıcılarında barındırılabilir. Bu konuda Nexus ile iş birliği yapıyoruz.