HSM (Donanım Güvenlik Modülü), güçlendirilmiş ve dışarıdan müdahalelere tamamen kapalı ortamda Kriptografik anahtarları üretir, güvenli alanda saklar ve kriptografik işlemleri güvenli ortamda yapmak yoluyla anahtarların asla ifşa olmamasını sağlarlar. Bu alanda  dünya lideri markalarla Thales, nCipher ve procenne ile işbirliği yapmaktayız. 

     

Genel Amaçlı HSM

PKI uygulamaları, doküman imzalama, kod imzalama, veri tabanı şifreleme, SSL offloading v.b birçok uygulama için kriptografik anahtarların korunması ve kriptografik işlemlerin yapılmasında kullanılırlar. FIPS 140-2 ve Common Criteria güvenlik standartlarını en üst seviyede karşılarlar.  

Ödeme Amaçlı HSM

payShield HSM’ler küresel ödeme ekosisteminde issuer/acquirer, servis sağlayıcılar ve ödeme networkleri tarafından kullanılmaktadır. Her türlü elektronik ödeme işlemi için kimlik doğrulamasının güvenli kılınması ve verinin korunması konusunda kilit rol oynamaktadır. Temaslı veya temassız çip, güvenli mobil elementler ve HCE uygulamaları için kullanılan tüm majör ödeme uygulamalarının EMVCo, PCI SSC ve GlobalPlatform gibi organizasyonların güvenlik standartlarını karşılamaları için tüm kriptografik gereksinimlerini destekler.