Ağ güvenlik teknolojileri alanında sektörünün lider üreticileri ile yüksek performanslı, ölçeklenebilir ve yönetilebilir güvenlik altyapılarının projelendirilmesi ve entegrasyonu alanında danışmanlık ve uygulama hizmetleri sunmaktayız.

FIREWALL

Kurumunuzun iç ağını internet kaynaklı tehditlerden korumak için kullanılan Firewall’ar artık kural bazlı çalışmanın çok ötesinde, gelişmiş saldırılara yanıt vermek üzere (URL Filtering, Web Security, IPS vb.) gibi çözümleri bünyesinde barındıran ve sistemlere dönüşmüştür. Yeni nesil firewall çözümlerinde Check Point ve Fortinet ile bu alandaki ihtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz. 

 

 

Ağ içerisinde artan firewall, router, VPN gibi ürünlerin üzerinde kural analizi ve konfigürasyon yönetimi yapmak ayrı bir ihtiyaç olarak kendini göstermektedir. Kurum bünyesinde kullanılan firewall’lar, router’lar, VPN ürünleri ve ilgili diğer cihazlar üzerinde yer alan güvenlik politikalarının yönetilmesine ve yanlış kurallar nedeniyle oluşabilecek güvenlik açıklarının önüne geçmek için Algosec ile çözümler sunuyoruz.

IPS

Yeni Nesil Güvenlik duvarları içinde de bulunan Atak Engelleme Sistemleri (IPS) ağ güvenliğinin hala vazgeçilmez bir parçası olarak yerini koruyor. Bu konuda kendini kanıtlamış ve derin bir bilgi birikimine sahip olduğumuz TippingPoint ile çözüm sunuyoruz.

pastedGraphic.png

MAİL VE WEB GÜVENLİĞİ

E-posta ve web erişimi; virüs, zararlı kod ve gelişmiş güvenlik tehditlerini (APT) başlatan zararlı yazılımların kurum bilgisayarlarına bulaşmaması ve idari/kanuni kontrollerin yapılabilmesi için güncel ve teknolojik çözümlerin kullanılması gereken alanlardır. Bu iki alanda başta ForcePoint olmak üzere, Symantec, Check Point ve Fortinet gibi çeşitli lider üreticilere ait çözümleri kullanmaktayız.

pastedGraphic.png pastedGraphic_2.png pastedGraphic_3.png

Gelİşmiş Tehdİt Algılama

Standart savunmaları aşmak için özel olarak tasarlanan Hedefli, gelişmiş saldırılara ve fidye yazılımlarına karşı görünürlük kazandırmak ve koruma sağlamak için TrendMicro ile çözümler sunuyoruz. 

pastedGraphic.png

Paket Analİz ve İzleme

Günümüzün gelişmiş, hedeflenen tehditleri geleneksel, çevre temelli ağ güvenliği araçlarından kaçınmak için tasarlanmıştır. Kuruluşunuzun (veri ihlaline yol açmadan önce) bu tehditleri hızla tespit etmesine yardımcı olmak için SIEM çözümünüzle de entegere olabilen RSA Netwitness ile çözüm sunuyoruz.

pastedGraphic.png

Zafİyet Tarama

Tüm ortamınızdaki riskleri azalmak için; güvenlik açıklarını daha kolay yönetmeniz, kötü niyetli davranışları izlemeniz, saldırıları araştırmanız ve kapatmanız, işlemlerinizi otomatikleştirmeniz, tam görünürlük, analiz ve otomasyon sağlamanız için çözümler sunuyoruz. Bu konuda çözüm ortağımız:

pastedGraphic.png

DNS Güvenliği ve Görünürlüğü

Roksit, kullanıcıların DNS trafiğini analiz ederek web güvenliği ve uygulama kontrolü sağlayan etkili/gelişmiş Bulut Tabanlı bir Siber Güvenlik Hizmetidir. Bununla birlikte DNS sunucu loglarını inceleyerek, sunucu ya da kullanıcıların herhangi bir port ya da protokol üzerinden yapmış oldukları trafik için gelişmiş ve analiz edilmiş DNS görünürlüğü de sağlar. Ek olarak istemci ya da sunucularda oluşan zararlı trafiği; uygulama, proses ya da dosya bazında tespit eden ve raporlayan, ajansız bir çözümdür.

DNS, DHCP, IP Adres Yönetimi ve Güvenliği

Kurumların genişleyen, hibridleşen ve karmaşıklaşan ağ yapılarının yönetimini kolaylaştırmanın yanı sıra görünürlüğünü ve güvenliğini de Infoblox ile artırıyoruz.  Infoblox; DNS, DHCP, IPAM (DDI) yönetimini, kontrolünü ve optimize edilmesini sağlamak için gerekli teknolojiyi sunar. Infoblox’un patentli Grid ™ teknolojisi, işletmelerin karmaşık ağ kontrol işlevlerini otomatikleştirmelerine yardımcı olurken güvenli, ölçeklenebilir ve verimli ağlar oluşturarak maliyetleri düşürüp, güvenliği ve kesintisiz çalışma sürelerini artırır.