ŞİRKET PROFİLİ

Netsmart, Bilgi Sistemleri ve içeriğinde kullanılan yazılım/donanım bileşenlerinin, performanslı ve güvenlik kriterlerine de uyacak şekilde en yüksek erişilebilirlik seviyesinde çalışabilmesi için gereken sunucu, sanallaştırma ve depolama gibi Sistem Çözümleri Entegrasyonları ile birlikte Bilgi Güvenliğinin; Ağ, Sistem, Uygulama, Veri Güvenliği ve İş Sürekliliğini de kapsayan her katmanında ileri seviye teknik destek ve çözümler sağlayan, projeler üreten bir bilişim hizmet firmasıdır.

Çok sayıda üreticinin üst seviyede çözüm ortağı ve belli ürün ve teknolojilerde en önde gelen uygulayıcı konumunda olan Netsmart, sağladığı çözüm ve hizmetlerle finans, sağlık, üretim, telekomünikasyon, servis ve perakende başta olmak üzere birçok sektörde yer alan ilk 500 kapsamındaki çok sayıda büyük yerli ve uluslararası kurumsal müşterilerin işlerini desteklemektedir.

1999’dan bu yana bilişim endüstrisindeki en iyi ürün ve teknolojiler ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, tecrübeli ve sertifikalı danışman ve üst seviye mühendislerden oluşan bir takımla bilgi güvenliği ve entegrasyon projelerini hayata geçiriyoruz.

MİSYON

Bilgi teknolojileri alanında müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve verimliliklerini maksimize etmek hedefi ile 360 derece çözüm ve servis desteği sağlamak. Kariyer fırsatlarına açık, keyifle çalışılan ve çalışmak için tercih edilen, güven duyulan ve itibarı yüksek bir kurum olmak.

VİZYON

Bilgi güvenliği ve Sistem entegrasyonu alanlarında sağladığımız çözüm ve katma değerli hizmetler ile tercih edilen lider iş ve çözüm ortağı olmak.

KALİTE VE GÜVENLİK POLİTİKAMIZ

Netsmart’ta bizim için kalite, müşterilerimize en iyi çözümü sağlamak anlamına gelir. Önceliğimiz, verdiğimiz hizmet ve sunduğumuz çözümlerin müşterilerimizin beklentilerini karşılamasıdır. Ancak bu yöntemle hedeflediğimiz noktaya ulaşabileceğimizi biliyor ve bu nedenle  profesyonel, özgüvenli ve iş bilincine sahip bir kadro, şeffaf organizasyon yapısı, etkin ve sürekli kendini yenileyen bir kalite yönetim sistemi anlayışını benimsiyoruz.

9001-27001

Değer katmak:

 • Müşterilerimizin potansiyellerini ve ihtiyaçlarını anlamalarına yardımcı olmak
 • Her zaman karlılığı artırırken müşteri tatminini de arttırmak
 • Reaktif değil proaktif olmak
 • Müşterilerimizin karşılaştıkları zorluklarda sorumluluk almak
 •  Müşterilerimizin yardıma ihtiyaç duyduğu zamanlarda önce aksiyon almak, sonra sözleşme detaylarına bakmak
 • Müşterilerimize en iyi çözümle birlikte en kazançlı çözümü de sunmak.
 •  Ürettiklerimizle gurur duyup, değer katıp katmadığımızı sorgulamaya devam etmek

MÜŞTERİ/ÇÖZÜM ODAKLILIK

 • Müşteriyi iyi dinlemek, ihtiyacı iyi anlamak ve çözüm alternatiflerini iyi etüd ederek uygulanabilir çözümler sunmak
 • Sürekli yapıcı ve açık tutum sergilemek
 •  İş anlaşmasından doğan yükümlülükleri yerine getirmenin ötesinde çözüme yönelik destek sağlayarak müşteri memnuniyetini geliştirmek ve müşteri memnuniyetinde süreklilik sağlamak

Açık ve dürüst olmak:

 • Açık anlaşmalar yapmak
 • Sözümüzü tutmak
 • Müşterilerimizi dinlemek ve onlara gerçekleri anlatmak
 • Müşterilerimizle bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak
 • Pozitif ya da negatif geri bildirimler yapmak
 • Firmamızı etkileyen değişiklikleri hızlı ve açıkça bildirmek

GÜVENİLİRLİK:

 • Dürüst çalışma ilkesi ve iş ahlakına uygun biçimde verdiğimiz sözü yerine getirmek
 • Müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız ile güvene dayalı ilişkiler geliştirmek
 • Müşteri ve çözüm odaklı olmak

SOSYAL SORUMLULUK

İlk kez 1953’te Howard Bowen tarafından  yazılan “Social Responsibilites of the Businessman” isimli kitap ile hayatımıza giren Kurumsal Sosyal Sorumluluk  kavramı daha sonra 1964’te “İnsan Hakları Sözleşmesi” ve 1969’da “Ulusal Çevre Politikası Sözleşmesi ile güçlenerek kişi ve kurumların sosyal sorumlu davranarak toplumsal gelişime katkı sağlamalarının yolunu açtı. Bu anlamda en önemli adım, mevcut ve gelecekte olabilecek sorunları tespit etmekte ve çözüm üretmekte son derece başarılı sivil toplum örgütlerinin kurulması oldu.

Bizler de  Netsmart’ta, sorumlu kurumsal vatandaşlık anlayışımız gereği, her türlü kaynağı kullanırken özenli davranmak,  çevresel konularda duyarlı olmak, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için üzerimize düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmek için çalışıyoruz.

Sosyal sorumluluk kavramı son yıllarda önem kazanmaya devam  etmekte. Ancak ülkemizde büyük şirketlerin pazarlama çalışmalarının bir parçası olarak bazen  gerektiğinden fazlaca tüketilmekte. Oysa sosyal sorumluluk, özünde insanları  ortak bir zeminde ortak bir fayda için bir araya getiren, binlerce yıllık Anadolu’nun İMECE anlayışının yansımasıdır. Bu anlayışı layığıyla yapmak, tüketmemek , tüketilmesine izin vermemek belki de kurumları en çok zorlayan konuların başında geliyor. Sosyal sorumluluğun anlamını yitirmeden sivil toplum örgütlerine destek veren kurumlar ise çok daha sağlam ve yapıcı izler bırakıyor.

ÇEKÜL Vakfının yıllardır sürdürdüğü çalışmalarının arkasında ise işte bu güzel birlikteliklerden biri  yer alıyor. Yaklaşık on beş yıldır, teknik ve altyapı konularında bize destek veren, tüm ekibiyle her sorunumuzda yanımızda olan Netsmart ile el ele uzun soluklu değerler yaratmaya devam  ediyoruz.  Sosyal sorumluluk kapsamında  gönülden ve mütevazi desteği ile hep yanımızda olan Netsmart ekibine ve değerli yöneticilerine, tüm ekibimiz adına teşekkür etmek isterim. 25. yılımızı kutladığımız şu günlerde, birlikte nice 25 yıllara…

Cekul-logo
S.Yeşim Dizdaroglu
ÇEKÜL Vakfı Genel Müdürü

İŞ ORTAKLARI

REFERANSLAR

HABERLER ve ETKİNLİKLER